بحمدالله غدیر امسال، شاهد به ثمر نشستن سه پروژه دیگر از محصولات رسانه‌ای کانون خورشید خواهیم بود:

۱- سریال انیمیشنی «پرده آخر» است که از شبکه نهال سیما پخش خواهد شد. این مجموعه، در بستری داستانی، همراهی حضرت پیامبر(ص) و امیرالمؤمنین علی(ع) را در مقاطع مختلف تاریخی روایت می‌کند. این مجموعه، در پنج‌قسمت بیست‌دقیقه‌ای، به سفارش مسجد جامع غدیر خم، برای پخش از صدا و سیمای جمهوری اسلامی، تولید شده و مسئولیت نظارت کیفی و محتوایی این اثر بر عهده کانون خورشید است. همچنین، تحقیقات، استخراج مستندات و تعیین منابع مکتوب برای فیلمنامه اثر، توسط تیم محققین کانون خورشید انجام گرفته است. این مجموعه توسط گروه ‌رسانه‌ای «ایما» به تهیه‌کنندگی محمدمهدی مشکوری و کارگردانی میثم حسینی، برای پخش در ایام غدیر سال ۹۷، تهیه و تولید شده است. برای پخش این برنامه و همراهی بیش از پیش مخاطب، جوایز ارزنده‌ای (از جمله ۱۱۰ عدد تبلت) در نظر گرفته شده است.

برای مشاهده تیزر تبلیغاتی این انیمیشن، اینجا را کلیک کنید.

 

 ۲- ویرایش جدید کتاب «ایده‌هایی با شال سبز» شامل بیش از ۳۰۰ ایده کاربردی برای ترویج و تکریم عید غدیر به انضمام سایت «ایده‌های غدیری» که با حمایت مادی و معنوی کانون خورشید، تحقیق و تدوین آن توسط گروه رویش رسانه انجام پذیرفته است.

 

 ۳- ویرایش جدید کتاب «دویدن تا مردی که جلوتر است»، رمانی برگرفته از آیات و روایات پیرامون اهل بیت(ع) در کتاب شریف الغدیر که به قلم سید محمد سادات اخوی تألیف شد و غدیر ۹۶ رونمایی گردید. انتشارات کتابستان، این کتاب را چاپ کرده است.